10 kolejnych osób zostało oskarżonych w sprawie pobicia obywateli Meksyku na plaży w Gdyni w 2013 roku. Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Gdyni oskarżyła w tej sprawie siedem innych osób, które zostały już prawomocnie skazane.

18 sierpnia ub.r. na plaży w Gdyni grupa Polaków, pobiła zdaniem prokuratury, meksykańskich marynarzy. Poszkodowanych zostało dwóch obywateli Meksyku i Polak. W listopadzie 2013r. gdyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia obejmujący siedmiu uczestników bójki. Osoby te zostały już prawomocnie osądzone i skazane.

Od czasu pierwszego aktu oskarżenia śledczy z pomocą m.in. śląskiej policji, ustalili 16 innych uczestników bójki.

Świadkowie zajścia na plaży informowali media o opieszałej reakcji policji na wezwania. Relacje świadków potwierdziły kontrole zlecone przez komendanta głównego policji i komendanta wojewódzkiego w Gdańsku. Wykazały one liczne uchybienia w pracy policjantów, którzy - zdaniem kontrolerów - zignorowali część wezwań na plażę, nie dokumentowali na bieżąco czynności, decyzji i poleceń. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie uznając, że wprawdzie funkcjonariusze nieumyślnie dopuścili się uchybień, ale nie spowodowali istotnej szkody.