W niedzielę, 7 lutego sklepy są zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Dziś nie będziemy mieli możliwości zrobienia zakupów. Sklepy są zamknięte. Otwarte mogą być jedynie te placówki, w których za ladą staną właściciele. 

Ile niedziel handlowych?

Od 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ważne, przeczytaj: Drastyczne podwyżki cen żywności

Pamiętaj o tym robiąc zakupy

W związku z epidemią koronawirusa, we wszystkich placówkach jest wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Obowiązują także limity osób w zależności od wielkości placówki. Dla sklepów o powierzchni do 100 m kw. przewidziano 1 osobę na 10 m kw., dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni - 1 osoba na 15 m kw.

Jednocześnie przypominamy, że w nie obowiązują już godziny dla seniorów. Oznacza to, że zakupy możemy robić o dowolnej porze w czasie godzin otwarcia sklepów. 

Dowiedz się więcej o reżimie sanitarnym obowiązującym w sklepach: Funkcjonowanie sklepów w czasach pandemii. Aktualne wytyczne