Długi weekend listopadowy dobiegł końca. Tysiące Polaków wracało do swoich domów z dalekich podróży. W RMF FM i na RMF24.pl na bieżąco monitorowaliśmy sytuację na trasach w całym kraju. Doradzaliśmy Wam, jak szybko i bezpiecznie dojechać do celu.

23:30 - Kończymy naszą relację minuta po minucie. Mamy nadzieję, że szybko i bezpiecznie dotarliście do swoich domów.

22:45 - Warszawiacy zdali egzamin i nie zostawili powrotów na ostatnią chwilę, dlatego po stolicy i jej okolicach jeździ się wprost fantastycznie - donosi Agnieszka Burzyńska.

22:40 - Również na zakopiance ruch jest już bardzo niewielki - informuje Maciej Pałahicki. Nie trzeba obawiać się korków, ale warto uważać, bo noc będzie mglista, wietrzna i deszczowa.

22:30 - Na głównych pomorskich trasach jest już bardzo spokojnie - informuje Kuba Kaługa. Więcej aut można spotkać jedynie na krajowej "siódemce". Niestety, prognozy synoptyków są dalekie od optymizmu - w nocy przez kilka godzin będzie mocno padać.

22:00 - W zakorkowanych zwykle Markach pusto. Podobnie jest w Łomiankach. Utrudnienia na mazowieckich drogach to już przeszłość - donosi Agnieszka Burzyńska.

21:44 - W Katowicach zablokowany jest tunel pod rondem, bo ktoś skoczył na jezdnię z pobliskiego wiaduktu - informuje Marcin Buczek. Uważajcie też na utrudnienia związane z kolizjami w Rybniku, Dąbrowie Górniczej i Bytomiu.

21:30 - Na odcinku DK 17 od Lublina do Kurowa już bez korków - informuje Krzysztof Kot. Warto jednak jechać ostrożnie - policjanci, którzy wcześniej kierowali ruhem, teraz wzięli się za mierzenie prędkości. Warto też uważać na mgłę i pamiętać o tym, że jak tylko wyjedziemy z zamglonej okolicy, trzeba koniecznie wyłączyć światła przeciwmgielne, by nie oślepiać jadących z przeciwka kierowców.

20:30 - Wciąż sporo aut na trasach prowadzących do Trójmiasta - informuje Kuba Kaługa. Wzmożony ruch można zaobserwować na DK 6  przy wjeździe do Gdyni. Tłoczno jest też na "siódemce" przed Gdańskiem. Tam na szczęście wyłączono światła w miejscowościach Dworek oraz Cedry. Ten manewr zdecydowanie poprawił przepustowość trasy.

20:15 - Możecie mieć problemy z przejazdem przez Pułtusk. Na drodze wylotowej na Warszawę ciężarówka zderzyła się z busem i autem osobowym.  Jedna osoba została ranna. Droga jest zablokowana.

19:45 - Przy górnośląskim odcinku autostrady A4 jest Marcin Buczek. Donosi, że od Wrocławia i Krakowa jedzie sznur samochodów, ale na szczęście na A4 ruch odbywa się płynnie. Duży ruch także na krajowej "jedynce". Trzeba tam uważać na zwężenia i remonty.

19:35 - Duży ruch na wielkopolskich drogach, na których sytuację śledzi Adam Górczewski. Tłoczno zwłaszcza na autostradzie A2. W stronę Świecka jadą sznury aut, także ciężarowych, które po długich weekendzie spieszą się na zachód Europy. Korki na bramkach jednak maleją. Na ostatniej przed granicą stoi się tylko kilka minut.

19:15 - Wciąż bez dobry wiadomości z DK 17 Lublin Warszawa. Krzysztof Kot donosi, że odcinek Lublin-Kurów pokonuje się z prędkością 20-30 kilometrów na godzinę. Kolejny długi postój trzeba zrobić w Kołbieli. Tam spotkamy około 6-kilometrowy korek. Jeśli wybieracie się do stolicy, nasz reporter radzi wybrać drogę 801 - czyli nadwiślankę przez Nałęczów i Puławy.

18:52 - Na krajowej "siódemce" ruch spory, szczególnie w kierunku Trójmiasta, ale jedzie się płynnie - informuje z Ostródy Piotr Bułakowski. Ostrzega przed dużym korkiem na "szesnastce" na trasie Olsztyn - Ostróda. W Rapatach w związku z przebudową drogi wprowadzono ruch wahadłowy. Proponuje omijać to miejsce jadąc przez Olsztynek.

18:50 - Dwie osoby ranne w wypadku na skrzyżowaniu ulic Kapelanka i Grota-Roweckiego w Krakowie - informuje Maciej Pałahicki. Utrudnienia występują też w kierunku wyjazdu na zakopiankę. Małopolskie drogi korkują się też w Głogoczowie, Szarowie i Olkuszu. Duży ruch jest w samym Krakowie, zwłaszcza na wjazdach od strony Zakopanego i Sandomierza.

18:40 - Ciasno na "siedemnastce" w Garbowie, Rykach, Kołbieli i na "pięćdziesiątce"przed Górą Kalwarią - donosi nasza reporterka Agnieszka Burzyńska. Sugeruje, by omijać ten ostatni zator, skręcając na rondzie za Kołbielą na Świerk i Puławy. 

18:30 - Korek na A4 po wypadku przed bramkami w Karwianach ma już 10 kilometrów. Policja kieruje ruch od Opola na wcześniejszy zjazd - Wrocław Wschód.

18:05 - Do stłuczki doszło przed bramkami na autostradzie A4 - jadąc od strony Opola w stronę Wrocławia. Zderzyły się tam trzy auta. Utworzył się korek długości kilku kilometrów. Zablokowane są dwa pasy ruchu, samochody poruszają się wyłącznie pasem awaryjnym. Parę kilometrów dalej na A4 doszło do kolejnej kolizji - zderzyło się aż 5 samochodów. Ponieważ jazda tą trasą wiąże się obecnie z poważnymi utrudnieniami, policja zaleca opuszczenie autostrady zjazdem Wrocław Wschód.

17:55 - Na drogach robi się coraz nieprzyjemniej. Jest ciemno i ślisko. Policjanci apelują więc do pieszych, którzy - poruszając się poboczem - są bardzo słabo widoczni. Funkcjonariusze sugerują im zakładanie jasnych ubrań lub zabieranie ze sobą latarek.

17:47 - Uwaga! Poważne utrudnienia w ruchu w Krakowie na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i ul. Kapelanka. Doszło tam do wypadku.

17:30 - Zakorkowana jest także droga krajowa numer 94 na wysokości Olkusza. Jest to związane m.in. ze zwężeniem jezdni na obwodnicy miasta. Z dużym natężeniem ruchu należy liczyć się także na olkuskich ulicach  - informuje jeden z naszych słuchaczy.

17:24 - Na północy Polski najbardziej oblężoną trasą jest krajowa siódemka. Od strony Elbląga do Gdańska zmierza sznur samochodów. Najgorzej jest tuż za Nowym Dworem Gdańskim - tam, gdzie kierowcom z dwupasmówki zostaje tylko jeden pas.

17:16 - Mamy dla Was także dobre wiadomości. Jak informują słuchacze, na trasie Białystok - Korycin mimo, że drogowcy układają asfalt, ruch odbywa się płynnie. Bezproblemowo jedzie się także z Kaszub do Trójmiasta, gdzie - jak dotąd - nie ma korków, ani zbędnych kontroli.

17:08 - Dostajemy od Was mnóstwo sygnałów SMS-owych. Informujecie nas o ogromnych korkach m.in. na trasie między Stanisławowem a Warszawą, oraz w Szarowie - przy wjeździe na A4 w kierunku Krakowa.

16:55 - Korki tworzą się na punktach poboru opłat na A2. W kierunku Niemiec - postać trzeba w Nowym Tomyślu, ale najwięcej czasu stracicie na ostatniej bramce - w Tarnawie, 20 km przed granicą w Świecku, gdzie samochody stoją obecnie w półtorakilometrowym ogonku. Ruch jest duży także na innych trasach, ale w Wielkopolskiem i Lubuskiem na kłopoty traficie głównie przy cmentarzach - informuje nasz reporter Adam Górczewski.

16:48 - Trudno się przebić także przez dk 16 między Olsztynem a Ostródą. W Rapatach remont nawierzchni - donoszą nasi reporterzy.

16:46 - Na Mazowszu korek na krajowej ósemce - na odcinku Ostrów Mazowiecki - Wyszków.

16:41 - Kiepskie wiadomości dla kierowców zmierzających z Lublina do stolicy. Na trasie do Jastkowa czeka ich regularny zator i prędkość co najwyżej 20-30 km/h. Później to samo w Garbowie i Kurowie. Dalej w stronę Warszawy: korek w Rykach i przed rondem w Kobieli.

16:30 - Najświeższe informacje z woj. małopolskiego: Bardzo duży ruch na dk 79, na trasie Koszyce - Nowe Brzesko. Samochody stoją w jednym wielkim sznurze aż do Krakowa. Jedzie się 50 km/h. Igołomska, wlot do Krakowa od strony Sandomierza - są zakorkowane - informuje jeden z naszych słuchaczy.

16:28 - Wyjazd z Zakopanego odbywa się zaskakująco płynnie. Aż do Skomielnej Białej kierowcy nie muszą obawiać się żadnych korków. Problemy zaczynają się za to już na dwupasmówce między Myślenicami a Krakowem. Przed zwężeniem w Głogoczowie tworzą się spore korki, w których wracający z Zakopanego mogą ugrzęznąć nawet na 20-30 minut.

16:17 - Koniec utrudnień na krajowej ósemce.

16:04 -
Ruch wahadłowy wprowadzono po wypadku na moście w Nowym Dworze Mazowieckim - donosi reporter RMF FM.

15:50 - W cierpliwość muszą się uzbroić także podróżujący drogą krajową nr 8. Na odcinku Wrocław - Kłodzko, w okolicach miejscowości Łagiewniki (woj. dolnośląskie) zderzyły się dwa samochody. Ruch odbywa się wahadłowo.

15:39 - Na śląskich drogach jest raczej spokojnie. Uważać trzeba jedynie w rejonie Częstochowy, gdzie trwa remont krajowej jedynki - informuje nasz reporter.

15:35 - Korki czekają na podróżnych także w małopolskim Szarowie i w rejonie Brzeska.

15:30 - Uwaga! Kierowcy poruszający się krajową czwórką na trasie między Przemyślem a Jarosławiem muszą przygotować się na utrudnienia. Droga jest zablokowana po wypadku.