Do niecodziennego wypadku doszło rano na zakopiance w Pcimiu w Małopolsce. Z auta jadącego trasą w stronę Krakowa wyskoczył mężczyzna. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Do wypadku doszło w Pcimiu na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej zakopiance w Małopolsce. Z naszych informacji wynika, że podczas jazdy z forda transita wyskoczył pasażer auta.

Jak wyjaśnił rzecznik myślenickiej policji, samochodem jechało do pracy sześciu mężczyzn. Według ich relacji, jeden z nich - siedzący z tyłu przy drzwiach przesuwnych 57-latek spał całą drogę.

Nagle w Pcimiu obudził się, powiedział coś niewyraźnie, otworzył drzwi i wyciągnął nogi, a pęd powietrza spowodował, że wypadł z samochodu - relacjonował Dawid Wietrzyk.

Według wstępnej oceny policjantów, drzwi samochodu były sprawne, a 57-latek był trzeźwy.

W miejscu wypadku wylądował śmigłowiec LPR, aby zabrać poszkodowanego do szpitala. Reporter RMF FM Marek Wiosło ustalił, że mężczyzna jest ciężkim stanie. Ma poważne obrażenia głowy.

Zakopianka na odcinku Nowy Targ-Myślenice była zablokowana przez ponad godzinę. Zorganizowano objazdy. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

 

Opracowanie: