Po ciężkiej chorobie zmarł prezydent Mielca na Podkarpaciu Daniel Kozdęba. Na fotelu prezydenta miasta zasiadał od 2014 roku. Urodził się w 1976 roku. Był absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Był m.in. wiceprzewodniczącym Parlamentu Studentów RP w latach 1998-2000, był też członkiem honorowym sztabu wyborczego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 r. Był też wiceprzewodniczącym rady powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Mielcu. Dwukrotnie był radnym powiatu mieleckiego.

Daniel Kozdęba był również doradcą ministra edukacji narodowej i sportu Krystyny Łybackiej. W latach 2005-2007 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W latach 2010-2014 był głównym specjalistą i zastępcą kierownika w Urzędzie Miejskim w Rzeszowie.

W wyborach na prezydenta Mielca w 2014roku  startował z komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej. W drugiej rundzie pokonał Janusza Chodorowskiego, który prezydentem Mielca był od 1994 r. Zdobył 61,19 proc. głosów. Chodorowskiego poparło 38,81 procent głosujących.

"Miał wiele planów i zamierzeń, których realizację niestety przerwała ciężka choroba nowotworowa, utrudniająca mu sprawowanie funkcji. Do końca swoich dni walczył z przeciwnościami losu z nadzieją na pokonanie nowotworu. Niestety tej walki nie udało mu się wygrać" - napisano w komunikacie urzędu miasta w Mielcu.

(ug)