Komitet Wyborczy PiS nie odwoła się od decyzji sądu, który nakazał mu sprostować wypowiedzi swoich polityków na temat kampanii PO "Polska w budowie". "Nie odwołujemy się. Nadal podtrzymujemy, że kampanii nie robi się w sądzie. Nie stwierdza się w sądzie, czy Polska jest w budowie, czy nie" - oświadczył rzecznik PiS Adam Hofman.

Wykonamy wyrok sądu. Nie chcemy brać dalej udziału w komedii prowadzenia kampanii w sądach. Ten wniosek dowodzi słabości i bezradności Platformy - podkreślił szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Nie chciał zadeklarować, kiedy sprostowanie dokładnie będzie opublikowane. Również prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował wczoraj, że PiS raczej nie będzie się odwoływać od decyzji sądu.

Sąd nakazał wczoraj Hofmanami i szefowi sztabu wyborczego PiS Tomaszowi Porębie oraz komitetowi wyborczemu PiS sprostowanie na antenie TVN24 oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na krakowskie hospicjum.

Sprostowanie ma mieć formę wyeksponowanego oświadczenia obejmującego cały ekran, zapisanego czcionką koloru czarnego na białym tle.