6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja. Z myślą o dzieciach, które ten szczególny moment musiały spędzić w szpitalach, przygotowaliśmy słuchowisko "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro". Rozdaliśmy nasz audiobook maluchom w szpitalach dziecięcych w całym kraju! Zobaczcie zapis relacji z naszych spotkań z dzieciakami!

21:00 To był pracowity dzień dla naszych reporterów i św. Mikołaja oczywiście :) Warto było - dla wszystkich cudownych uśmiechów dzieciaków, które dostały nasze płyty... Na koniec polecamy jeszcze jeden link - gwiazdy naszego słuchowiska nagrały życzenia dla dzieci. Znajdziecie je tutaj. Posłuchajcie koniecznie!

18:30 W tym szczególnym dniu nie zapomnieliśmy o pacjentach z Lubelszczyzny. Nasz dziennikarz Krzysztof Kot odwiedził oddział Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.


17:13 Szpital dziecięcy w Szczecinie odwiedziła w dniu św. Mikołaja reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Towarzyszył jej oczywiście brodaty ulubieniec najmłodszych, który wręczył im audiobooki od RMF FM.  

16:40 Nasze płyty trafiły również do małych pacjentów z Łodzi. Podopiecznych szpitala im. Mikołaja Kopernika odwiedziła Agnieszka Wyderka. 

16:30 A oto jeszcze jeden film z naszej wizyty w Katowicach. Miny dzieciaków - bezcenne!

16:10 Dużo pozytywnego bajkowego zamieszania narobiliśmy dziś w Centrum Zdrowia Dziecka i Instytucie Matki i Dziecka. Zobaczcie to na filmie!

15:22 Nasze bajkowe płyty trafiły również do Kliniki Nefrologii Dziecięcej UCK Gdańsk. Zaniósł je tam nasz dziennikarz Kuba Kaługa. Przy okazji pytał pacjentów, z czym kojarzy się im słowo "pasteryzowany".

15:05 "Dopiero dzisiaj uwierzyłem w Świętego Mikołaja" - mówi Grzegorz Kasdepke, który razem z nami i Świętym Mikołajem właśnie - odwiedził Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Ten znany autor literatury dziecięcej napisał specjalnie dla RMF FM bajkę zatytułowaną "Przetwory - opowieść pasteryzowana na mokro". Posłuchajcie, jak rozmawiał z małymi pacjentami.

14:03 Znaleźliśmy się w słoiku przez pomyłkę! - śpiewali w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach bohaterowie naszego słuchowiska: Panna Goździkówna, Sól-Ból Jerzy i Chili Nożownik. Towarzyszył im Święty Mikołaj i dzielnie wspierał w realizacji układu choreograficznego. Zobaczcie i posłuchajcie!

13:59 Zobaczcie zdjęcia z naszej wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu:

13:33 W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu trwa przedstawienie dla małych pacjentów na podstawie słuchowiska "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro". Na scenie - oczywiście bohaterowie naszego audiobooka: Panna Goździkówna, Sól-Ból Jerzy i Chili Nożownik. Bardzo na siebie krzyczą, ale bardzo śmieszne są - tak ocenili tę trójkę mali widzowie. Posłuchajcie, co jeszcze mówili naszemu reporterowi Maciejowi Grzybowi!

12:58 Kto rozdaje prezenty? Święty Mikołaj! Mali pacjenci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nie mieli co do tego wątpliwości. Utwierdził ich w tym przekonaniu sam Święty, który odwiedził placówkę z workiem upominków - audiobooków od RMF FM :-) W rozdawaniu podarków - jak już wspominaliśmy - pomagali mu bohaterowie naszego słuchowiska "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro": Panna Goździkówna, Sól-Ból Jerzy i Chili Nożownik. Zobaczcie, jak wyglądało to spotkanie!

12:17 Po szpitalach dziecięcych w Katowicach i Warszawie zawitaliśmy do placówki w krakowskim Prokocimiu. Wśród małych pacjentów tego szpitala jest 2-letni Adaś z podkrakowskich Racławic, cudem uratowany z hipotermii. Bawi się zabawkami, misiami, traktor widziałam, mama przyniosła. Dostał samochodzik, więc ma się czym bawić. Ma dwie książeczki w tej chwili, ma czytane bajki, jest na razie zadowolony - powiedziała nam opiekująca się Adasiem pielęgniarka Wioletta Dylcz.

11:49 Zobaczcie, jak bawiliśmy się w Katowicach!

11:33 Instytut Matki i Dziecka w Warszawie - to kolejny przystanek na mapie szpitali dziecięcych, do których trafi dzisiaj audiobook od RMF FM. W rozdawaniu bajek pomagał naszemu reporterowi Pawłowi Balinowskiemu najfajniejszy ze świętych - Święty Mikołaj! Zdradził, że na spotkanie z małym pacjentami przyleciał helikopterem z samej Laponii... Posłuchajcie! :-)

10:39 Mikołajkowa zabawa trwa w najlepsze w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Do małych pacjentów zajrzeli bohaterowie słuchowiska: Panna Goździkówna, Sól-Ból Jerzy i Chili Nożownik. Zajrzeli i - jak donosi reporterka RMF FM Anna Kropaczek - narobili strasznego zamieszania, strasznego hałasu... :-) Posłuchajcie!

10:26 Audiobooki od RMF FM trafiły już do Biblioteki Bajek szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie!

09:49 Jak wygląda Święty Mikołaj? W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka nasza reporterka Anna Kropaczek zapytała o to Olę i Nataszę. Długa broda, czerwony strój... jakie jeszcze są znaki rozpoznawcze tego wyjątkowego Świętego? Posłuchajcie!

09:01 Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - to pierwszy szpital, do którego trafią dzisiaj audiobooki z bajką "Przetwory, opowieść pasteryzowana na mokro".

Jak donosi reporterka RMF FM Anna Kropaczek, na spotkaniu z maluchami pojawią się być może niektórzy sympatyczni bohaterowie słuchowiska - Dama Waniliowa, a może Romuald Czosnkiewicz? Zobaczymy już wkrótce.

09:00 Rozpoczynamy relację minuta po minucie z naszych mikołajkowych spotkań z maluchami w całym kraju! Bądźcie z nami :-)

"Przetwory..." zabiorą Was w niezwykłą podróż...

"Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro" to bajka napisana specjalnie dla Was przez jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy dla dzieci - Grzegorza Kasdepke. To pikantna, nieco słodka, ale i odrobinę gorzka opowieść z wątkiem kryminalnym. Zabierzemy Was w niezwykłą podróż w głąb... słoika, w którym zamknięto bandę oprychów pod wodzą bezwzględnego Imbiorowa.

W przygotowaniu słuchowiska pomogli nam znakomici Aktorzy, Przyjaciele Radia RMF FM. Jesteśmy szczególnie zaszczyceni, że w roli Pani Reżyser wystąpiła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. 

PEŁNĄ OBSADĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ!

Audiobooki dostają dziś od nas maluchy, które ten szczególny dzień - 6 grudnia - muszą spędzić w szpitalu, z dala od domu i bliskich. Ale z niezwykłym słuchowiskiem może zaprzyjaźnić się każde dziecko w Polsce!

Od dziś do 31 grudnia bajkę możecie ściągnąć na dysk z naszych stron w internecie. TUTAJ PRZECZYTACIE, JAK POBRAĆ BAJKĘ!

"Przetworów..." możecie posłuchać również na specjalnym kanale w serwisie RMFon.pl.

Coroczna akcja charytatywna RMF FM

To już kolejne słuchowisko przygotowane w ramach corocznej akcji charytatywnej RMF FM. Do tej pory wydaliśmy już cztery audiobooki dla najmłodszych. Płyty z bajkami trafiły do pacjentów szpitali dziecięcych.