Zarząd SLD zawiesił Grzegorza Napieralskiego w prawach członka Sojuszu za krytyczne wypowiedzi pod adresem partii i działanie na jej szkodę. Taką informację przekazał rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

W jego wypowiedziach często słyszeliśmy, że formacja już nie ma szans, że trzeba zakończyć działalność formacji. Członkowie zarządu uznali, że Napieralski musi zostać zawieszony - powiedział rzecznik SLD. Napieralski był szefem SLD w l. 2008-2011.

Ogórek na prezydenta

Dzisiaj szef Sojuszu - Leszek Miller - poinformował, że Magdalena Ogórek jest kandydatką SLD w tegorocznych wyborach prezydenckich. Ogórek była szefową gabinetu ówczesnego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. W 2011 roku bez powodzenia startowała w wyborach parlamentarnych z list SLD w Rybniku.

Magdalena Ogórek urodziła się w 1979 r. Jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła.

Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek: "Polscy templariusze - mity i rzeczywistość" i "Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV w.".