​Trzech mieszkańców Leszna w Wielkopolsce, w wieku od 17 do 20 lat - odpowie za rozbój. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy uzbrojeni w pałkę teleskopową mieli atakować w nocy przechodniów.

Mężczyźni w weekend zaatakowali 23-latka, któremu zabrali 100 złotych.

Cytat

Znajomi spotykali się na nocne przejażdżki samochodem po mieście i na widok samotnie idących osób, wybiegali z samochodu, w kominiarkach na głowach, z metalową pałką teleskopową, niekiedy uderzali, a głównym motywem była chęć pozyskania pieniędzy
- relacjonuje oficer prasowy leszczyńskiej policji asp. szt. Monika Żymełka.

Według policyjnych ustaleń mężczyźni mogli dopuścić się większej liczby podobnych przestępstw, co jest teraz sprawdzane. Zatrzymanym przedstawiono zarzut rozboju. 

Cytat

Jednemu z nich, 19-latkowi, w chwili zatrzymania udowodniono także usiłowanie jeszcze jednego podobnego przestępstwa dokonanego dzień wcześniej z inną ustaloną osobą. W tym przypadku osoba pokrzywdzona nie straciła pieniędzy, bo zdołała uciec
- mówiła rzeczniczka prasowa leszczyńskiej policji asp. szt. Monika Żymełka.

W czwartek Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi im do pięciu lat więzienia.