Komenda Miejska Policji w Gdańsku opublikowała wizerunki trzech osób, które w piątek napadły na sklep jubilerski we Wrzeszczu. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tego zdarzenia.

Do napadu na sklep jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu doszło w piątek przed południem. Zamaskowani sprawcy weszli do lokalu, rozpylili gaz, ukradli biżuterię i zbiegli.

Wartość skradzionych przedmiotów właściciel lokalu szacuje na kwotę 50 tys. zł.

Cały czas trwają poszukiwania napastników.

Mundurowi zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego. Wykonali też oględziny, przesłuchują świadków.

Na stronie internetowej gdańskiej policji pojawiły się nagrania z kamer monitoringu, na których widać sylwetki sprawców.

"Poszukujemy trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczamy, że wśród nich była kobieta" - poinformowała rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska.

Zaapelowała do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 47-741-35-08, zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

Mundurowi zapewniają anonimowość.