Najbliższe dni upłyną pod znakiem chmur i deszczu. We wtorek bardzo intensywne opady prognozujemy na północy. Będzie chłodno - na termometrach na południu Polski zobaczymy zaledwie 12 stopni Celsjusza. Zmiana pogody nastąpi w środę. Będzie pogodnie, słonecznie i ciepło.

Nad Polską oddziałuje płytki niż i pozostajemy w zasięgu masy polarno-morskiej - dość chłodnej i wilgotnej.

W poniedziałek w całej Polsce zachmurzenie duże. Opady deszczu pojawią się na Warmii i Mazurach, w województwie kujawsko-pomorskim, na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. Na krańcach wschodnich możliwe burze. Na wschodzie i w centrum prognozowana suma opadu do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 12 stopni w Kielcach, 13 na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Śląsku, 14 st. na Mazowszu i w Łodzi, 16 kresek w Małopolsce, Bydgoszczy i Gdańsku, 17 st. Celsjusza na Warmii i Mazurach i na Dolnym Śląsku, 18 w Wielkopolsce, do 20 stopni na Podlasiu, w Zielonej Górze i Szczecinie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju, a zwłaszcza na wschodnim Wybrzeżu, okresowo dość silny, porywisty, północny i północno-zachodni, na południowym wschodzie skręci na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. W pozostałych regionach zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, na krańcach wschodnich początkowo możliwe burze.

Temperatura minimalna przeważnie 9-13 st. Wiatr słaby, tylko na wschodnim wybrzeżu umiarkowany, w większości województw północny i północno-zachodni, a na wschodzie kraju zmienny.

We wtorek prawie w całym kraju zachmurzenie duże lub całkowite. Umiarkowane z przejaśnieniami tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Na Pomorzu i w województwie zachodniopomorskim spodziewamy się bardzo intensywnych opadów deszczu. Popada także na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, na Śląsku i w woj. świętokrzyskim. Na północnym wschodzie możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 15 stopni w Poznaniu, 16 w Bydgoszczy, 17 w Szczecinie i Zielonej Górze, 18 w Gdańsku i Olsztynie, 19 w stolicy, w Łodzi i na Śląsku, 20 na Podlasiu, na Dolnym Śląsku, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, do 23 stopni na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zmiana pogody nastąpi w środę. W całej Polsce będzie słonecznie i pogodnie. Ociepli się - na termometrach zobaczymy od 22 stopni na Pomorzu, na Podlasiu, na Śląsku i w woj. świętokrzyskim, 23 kresek na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w Łodzi, w Małopolsce i na Podkarpaciu, 24 st. C. w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i na Lubelszczyźnie, do 25 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku.

W czwartek dalszy ciąg dobrej i słonecznej aury. Prawie w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane. Dużo chmur tylko w woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim. Przelotne opady deszczu prognozujemy w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, śląskim i małopolskim.

Temperatura maksymalna od 23 stopni na Śląsku, 24 w Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu, 25 w Bydgoszczy, Poznaniu, w Kielcach i Krakowie, 26 kresek na Podlasiu, Warmii i Mazurach, na Mazowszu, w woj. łódzkim i na Lubelszczyźnie, do 27 st. Celsjusza na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

(jad)