Dziennikarz śledczy RMF FM Roman Osica wygrał w konkursie Grand Press w kategorii News. Nagrodzono go za informację "Generał Petelicki nie żyje" o samobójczej śmierci twórcy jednostki wojskowej GROM. W kategorii News do nagród Grand Press zgłoszono 40 prac.

Osica jako pierwszy dotarł do informacji o śmierci gen. Petelickiego i podał ją na antenie RMF FM. To było tuż przed meczem Polska-Czechy podczas turnieju Euro 2012. Wydawało się, że żaden inny news nie jest w stanie przebić się wtedy do mediów, a jednak była osoba, która potrafiła do takiej informacji wówczas dotrzeć - mówił wręczając nagrodę Roman Czejarek, członek jury nagrody Grand Press.

Dziękuję radiu RMF, za to, że już od kilkunastu lat daje mi szansę pracować w tej redakcji, dziękuję jurorom i mojej żonie za wsparcie. Niezmiernie mi miło, jestem w szoku, nie spodziewałem się tego zwycięstwa - mówił Roman Osica, odbierając nagrodę: dyplom i czek na równowartość 1 tys. euro.

W kategorii News nominowali byli też: Piotr Nisztor ("Puls Biznesu"), Samuel Pereira ("Gazeta Polska Codziennie"), Marcin Pietraszewski ("Gazeta Wyborcza"), Robert Zieliński ("Dziennik Gazeta Prawna"), Mirela Mazurkiewicz ("Nowa Trybuna Opolska") i Kinga Kessler-Malinowska (TVP Info). W tej kategorii do nagród Grand Press zgłoszono 40 prac.

Grand Press to konkurs miesięcznika "Press". Spośród zgłoszonych przez dziennikarzy i redakcje prac, jury (złożone z szefów najważniejszych polskich mediów) wybiera zwycięzców w ośmiu kategoriach.