Po kilku deszczowych i chłodnych dniach pogoda znacznie się poprawi. Na horyzoncie nawet 24 stopnie Celsjusza. "W najbliższych dniach pogodę będzie kształtował niż znad Bałkanów, kierujący do Polski dość ciepłe i wilgotne powietrze z rejonu Morza Czarnego" - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W pierwszej połowie września pogoda niemal cały czas nas rozpieszczała. Wysoka temperatura, dużo słońca i przyjemny, ciepły wiatr. Ostatnie dni przyniosły jednak ochłodzenie. W weekend towarzyszyła nam typowa jesienna aura. Niemal w całym kraju pojawił się deszcz i duże zachmurzenie. Było chłodno.

Nadchodzące dni to - jak zapowiadają synoptycy - znaczna poprawa pogody. Znów w powietrzu będzie czuć złotą polską jesień. 

Pogoda na poniedziałek, 28 września

W poniedziałek - jak przewidują meteorolodzy - zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowej połowie kraju oraz na zachodzie wybrzeża opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 14°C na południowym zachodzie do 18°C na północnym wschodzie i nad morzem, w dolinach górskich od 11°C do 13°C. 

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W Tatrach wiatr bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący.

We wtorek znacznie więcej przejaśnień. Miejscami, z wyjątkiem krańców północnych, opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 14°C na południowym zachodzie do 19°C na północnym wschodzie, w dolinach górskich od 11°C do 13°C. 

Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych i wschodnich.

W kolejnych dniach będzie tylko przyjemniej. Nad Polskę nadciąga bowiem gorące powietrze. Choć wysokie temperatury nie zagoszczą u nas na długo, to najbliższy tydzień będzie pogodny. 

Złota polska jesień

Pierwszy weekend października zapowiada się słonecznie i ciepło. Na termometrach nawet 24 stopnie Celsjusza na wschodzie kraju. Tam najcieplej będzie w niedzielę. W większości kraju wówczas około 23 na plusie. Ciepło też w sobotę, temperatura maksymalna w okolicach 22 stopni.

"W sobotę i niedzielę spodziewamy się napływu cieplejszego powietrze znad południowej Europy. Przyczyni się do tego głęboki i aktywny niżu w rejonie Wysp Brytyjskich. Wzrośnie prędkość wiatru, w Tatrach powieje halny.

W tych dniach słaby deszcz może pojawić się na północy i zachodzie Polski, natomiast na południu kraju słońce i temperatury do 24 stopni" - podaje IMGW.

Prognoza pogody. Sobota


Prognoza pogody. Niedziela