RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nadal możemy dostać wolne za święto

Publikacja: Poniedziałek, 31 stycznia (07:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Firmy wciąż mogą oddawać pracownikom dzień wolny za święto - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko zależy od wewnętrznego regulaminu danego zakładu pracy.

Od początku tego roku pracodawcy nie muszą już oddawać pracownikom dnia wolnego, jeśli święto przypadnie w sobotę. W praktyce jednak mogą być do tego zmuszeni, jeśli do końca grudnia 2010 nie zmienili wewnętrznego regulaminu pracy.

Dzięki temu z dodatkowego wolnego skorzystają np. pracownicy Urzędu Miasta Warszawy - pisze "DGP". Pracodawca dogadał się już ze związkami w sprawie zmiany regulaminu, więc będzie to ostatnie święto, za które wezmą wolne. Ale w wielu innych firmach regulaminy z takim zaostrzeniem mogą wciąż obowiązywać.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: