Wakacyjna aura dziś tylko na zachodzie kraju i Wybrzeżu. Reszta Polski będzie się znajdować pod wpływem niżu, a to oznacza chmury, burze, a nawet grad.

Padać będzie w centrum, na wschodzie i południu kraju. Na Podlasiu, Podkarpaciu i w Małopolsce dodatkowo zagrzmi i będzie się błyskać. Małopolskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało nawet komunikat ostrzegający przed burzami z gradem. Mogą się one pojawić po południu na terenie całego województwa. Burzom towarzyszyć będzie ulewny deszcz i porywisty wiatr.

Najcieplej dziś w południowo wschodniej części kraju, nawet 29 stopni. Najchłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich: od 21 do 23 stopni Celsjusza.

W nocy pochmurno i deszczowo, przejaśnienia możliwe tylko na południowym wschodzie. Nadal może padać i grzmieć. Noc będzie ciepła: od 15 stopni na północnym zachodzie do 20 stopni na południu. Wiatr słaby, ale podczas burz porywisty nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Jutro bez zmian, w całym kraju spore zachmurzenie. Temperatura będzie się wahać od 26 do 30 stopni Celsjusza na wschodzie i od 20 do 24 stopni nad morzem i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany. Możliwe przelotne opady deszczu i burze.