We Wrocławiu zginął znany lekarz, winą za jego śmierć obarczony został policjant z wydziału zabójstw, Eberhard Mock - to w skrócie scenariusz gry miejskiej opartej na popularnych kryminałach wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego. Od południa zagadkę tajemniczego przestępstwa próbują wyjaśnić uczestnicy zabawy.

Ponad setka uczestników zabawy na początku otrzymała kopertę, w której znajdowały się różne dokumenty m.in. rysopis, odcisk palca a także mapa przedwojennego Breslau.

Reszta pozostaje już w rękach śledczych. Każdy z nich na podstawie zgromadzonego materiału musi odnaleźć kolejne punkty kontrolne, w których na uczestników czekać będą zaskakujące i nietypowe zadania przygotowane przez bohaterów książek o Eberhardzie Mocku. Posłuchaj jakie:

W zamian za wykonanie zadania, gracz może liczyć na cenne informację. Stawką gry jest oczyszczenie Eberharda Mocka z zarzutów i znalezienie prawdziwego zabójcy. Uczestnicy gry mają na to 2,5 godziny. Po zakończeniu zabawy mają spotkać się twórcą kryminałów z Breslau, Markiem Krajewskim.