Kilka centymetrów śniegu spadło w nocy w Zakopanem. Śnieg, którego na Podhalu nie było od świąt, oraz mróz szczególnie cieszą właścicieli wyciągów narciarskich i pensjonatów, którzy z powodu nietypowej zimy jak dotąd ponoszą straty.

Silny halny, który wiał na Podhalu i w Tatrach w święta Bożego Narodzenia i dodatnia temperatura, spowodowały całkowity zanik śniegu pod Tatrami. Większość wyciągów narciarskich nie funkcjonowała, a turyści wyjeżdżali z Podhala.    

Na Kasprowym Wierchu leży 26 cm śniegu a termometry na szczycie wskazują minus 10 stopni C. Ośnieżone szczyty Tatr zobaczysz TUTAJ.

W Tatrach obowiązuje pierwszy, niski stopień zagrożenia lawinowego z tendencją rosnącą. Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne.  W wyższych partiach gór szlaki są bardzo twarde, oblodzone i niebezpieczne.

Wczoraj doszło w Tatrach do trzech groźnych wypadków. Dwójka turystów spadła ze Świnicy. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Mężczyzna jest mocno poobijany. Wcześniej nie udało się uratować turysty, który spadł z Rysów. A z Kopy Kondrackiej trzeba było sprowadzić trzy osoby.

Cieszy Cię śnieg, który wreszcie do nas przyszedł? Napisz na śniegu RMF 24 i wyślij nam zdjęcie. Pięć pierwszych nagrodzimy!

(j.)