Po kilku godzinach sprzątania jezdni około południa udało się odblokować ruch na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Madalin (Śląskie). W miejscowości Mykanów w woj. śląskim zderzyły się dwie ciężarówki. Z jednej z nich na jezdnię wyciekł płynny asfalt.

W okolicach Mykanowa między Częstochową i Radomskiem na remontowanym odcinku trasy nr 1 doszło do kolizji dwóch ciężarówek. Jedna z nich przewoziła płynny asfalt. Po zderzeniu naczepa w tym aucie otworzyła się i asfalt wylał się na jezdnię.


Jest kolosalny wyciek na drogę, mnóstwo samochodów oblepionych jest smołą - mówił nam pan Grzegorz, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

Śmiertelny wypadek na DTŚ

To nie był jedyny wypadek w Śląskiem o poranku. Korki utworzyły się też na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie, gdzie samochód potrącił śmiertelnie pieszego. Jak poinformował st. asp. Sebastian Imiołczyk  z chorzowskiej policji, do wypadku doszło przed godz. 7. rano na wysokości znajdującego się przy DTŚ w Chorzowie sklepu. Mężczyzna, który opuścił sklep, chciał przejść przez sześć pasów "średnicówki". Udało mu się pokonać dwa, zginął na trzecim. Kierowca nie miał szans cokolwiek zrobić - relacjonował Imiołczyk.

Wypadek na parę godzin sparaliżował ruch w centralnej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


Opracowanie: