Policja wstrzymała przyjmowanie kandydatów do służby. Jak dowiedział się reporter RMF FM, moc straciły przepisy umożliwiające nabór do pracy w policji. Zawiniło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Na internetowych stronach Policji zamieszczono komunikat, że jednostki do odwołania wstrzymują przyjmowanie dokumentów od kandydatów do służby, bo moc straciły obowiązujące w tej kwestii przepisy wykonawcze. Chodzi konkretnie o rozporządzenia MSWiA z dnia 30 sierpnia 2007 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. nr 170, poz. 1202 z późn. zm.)

Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM, resort miał na przygotowanie nowej regulacji pół roku, ale nie zdążył. Z tego powodu - na przykład w Komendzie Stołecznej Policji wstrzymano dziś między innymi psychotesty i rozmowy kandydatów z psychologami.

MSW przyznaje, że przepisów faktycznie mnie ma. Jak tłumaczyła rzeczniczka resortu - regulacja musiała przejść w ministerstwie szerokie konsultacje. Rozporządzenie jest gotowe, a ma być opublikowane lada dzień - mówiła Małgorzata Woźniak. Kiedy?Na pewno nie chodzi o miesiące, czy tygodnie - tłumaczyła. Nie potrafiła jednak określić, kiedy dokładnie to nastąpi.