W nocy z wtorku na środę mieszkańcy połowy Polski mogą zobaczyć na termometrach minus 20 stopni C. Chłodno będzie także w ciągu dnia - w większości regionów około minus 10 stopni. Nowy Rok przywitamy za to bardzo delikatnym mrozem, a w południowo-zachodniej Polsce nawet odwilżą.

Z Dariuszem Kubackim z biura prognoz Cumulus pogodowe mapy Polski przeglądała Barbara Zielińska.

W środę na południowym zachodzie i zachodzie kraju pochmurno. Dodatkowo miejscami pojawi się mgła. Na pozostałym obszarze także sporo chmur, tam jednak możliwe przejaśnienia. Lokalnie będzie sypać śnieg. Na Wschodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu spaść może od 5 do 10 cm świeżego puchu.

Temperatura od -12 st. w kotlinach sudeckich, -10 st. na przeważającym obszarze, do -5 st. na wschodzie kraju i na Wybrzeżu. Wiatr na zachodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany. Na północnym wschodzie dość silny. Na Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach oraz na Wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim i Środkowym porywy mogą dochodzić do 60km/h - niewykluczone zawieje śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek na południowym zachodzie i zachodzie Polski mgły osadzające szadź. Na pozostałym obszarze możliwe opady śniegu. Na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie, Podlasiu i Mazowszu spadnie miejscami do 10 cm śniegu. Temperatura od -23 st. w kotlinach sudeckich, -20 st. na południowym zachodzie i południu kraju do -12 st. na przeważającym obszarze. W pasie nadmorskim temperatura minimalna -8 st., a w rejonie Zatoki Gdańskiej -3 st. Wiatr słaby, na północnym wschodzie kraju porywisty - do 60km/h powodujący miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.

W czwartek w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce dość pogodnie, ale mglisto. W pozostałych regionach pochmurno z przejaśnieniami i opady śniegu. Na przeważającym terenie od -9 do -6 st., "najcieplej" -2 st. na Wschodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jaka temperatura jest w miejscu, gdzie mieszkasz? Czekamy na zdjęcia termometrów w domach, samochodach i na drogach. Zdjęcia możecie wysyłać na Gorącą Linię RMF FM: MMS: 600 700 800; e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie.