Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie zabójstwa 23-letniego Dawida P. Rannego mężczyznę znaleziono z soboty na niedzielę na klatce schodowej bloku na krakowskich Azorach.

Zarzuty w sprawie usłyszeli 24-letni Bogusław H. i 26-letni Marcin P. Zarzuty dotyczą udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały śmiercią 23-latka. 

Bogusław H. nie przyznał się do winy, Marcin P. przyznał się do udziału w pobiciu.

Podejrzanym grozi kara nie mniejsza niż osiem lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ofiara leżała na klatce schodowej

W poniedziałek policja otrzymała zgłoszenie, że na klatce schodowej jednego z bloków na Azorach leży ranny mężczyzna. 23-letni Dawid P. miał rany kłute ciała, mimo pomocy udzielanej przez zespół pogotowia mężczyzna zmarł. Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Dowody zabezpieczono, zwłoki przekazano na sekcję do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w nocy z soboty na niedzielę w bloku, w którym znaleziono rannego Dawida P., była impreza. W pewnym momencie dwóch mężczyzn pobiło Dawida P. 23-latkowi nożem zadano dwa ciosy w okolice prawej i lewej łopatki, a obrażenia te skutkowały intensywnym krwawieniem do jamy opłucnej, a następnie zgonem.

Śledztwo pod kątem zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków Prądnik Biały.