Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy, dba o swoich podwładnych. Najpierw wypłacił im nagrody, teraz sfinansuje specjalne warsztaty antystresowe - donosi "Fakt". Zapraszamy do przeglądu czwartkowej prasy.

Jak dowiedział się "Fakt", 60 pracowników Ministerstwa Pracy weźmie udział w kursie antystresowym. W ciągu jednego dnia intensywnych ćwiczeń będą zgłębiać tajniki antystresowych technik umysłowych, np. autosugestii, wsłuchiwania się we własne uczucia. Przejdą także kursy antystresowego masażu głowy.

W czwartkowym "Fakcie" są także informacje ws. Brunona K. Sensacyjny ślad w sprawie zabójstwa handlarza bronią z Gdańska i jego rodziny. U Adama K. zaopatrywał się rosyjski egzekutor - być może związany z tajnymi służbami oraz Brunon K., oskarżony o planowanie zamachu na Sejm. Potwierdzam, ze Brunon K. i Adam K. utrzymywali ze sobą kontakty. Odmawiam odpowiedzi na pytanie o charakter tych kontaktów, gdyż śledztwo w sprawie zabójstwa Adama K., jego żony i córki, nadal jest w toku - powiedział "Faktowi" Mariusz Marciniak, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Prokuratorzy trafili na ślad kontaktów Brunona K. i handlarza bronią podczas analizy internetowej korespondencji niedoszłego zamachowca.

"Gazeta Polska Codziennie"

W oświadczeniach majątkowych z 2005 r. posłanki PO Bożeny Bukiewicz w odstępie zaledwie kilku miesięcy pojawiły się nowe nieruchomości warte pół miliona złotych - podaje "Polska Gazeta Codziennie". Przeoczyłam je – tłumaczy posłanka. Jak ustaliła „Codzienna”, w oświadczeniach posłanki takich „przeoczeń” jest więcej. Bożena Bukiewicz w ostatnich wyborach partyjnych po raz kolejny wygrała i została szefową lubuskiej PO na trzecią kadencję. Stało się to mimo oskarżeń wobec jej stronników o korupcję w nieruchomościach i o nepotyzm oraz mimo wsparcia, jakiego udzielił rząd jej konkurentowi, wiceministrowi spraw wewnętrznych Marcinowi Jabłońskiemu - pisze "Codzienna".

Donald Tusk po otrzymaniu listu od Bożeny Sławiak, w którym pojawiła się informacja na temat zarzutów o korupcję, nie zawiadomił prokuratury. List trafił do tygodnika "Newsweek", który opublikował jego treść 15 października 2013 r.

"Dziennik Gazeta Prawna"

Nieoznakowane radiowozy Głównego Inspektoratu Transportu drogowego są według rzecznika praw obywatelskich nielegalne - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". GITD się broni. DGP ma notatkę, jaką do prof. Ireny Lipowicz wystosował szef GITD Tomasz Połeć. Twierdzi w niej, że jeśli pani rzecznik nie podobają się jego nieoznakowane radiowozy, to należałoby odtajnić również wszystkie nieoznakowane radiowozy. Nie tylko GITD, ale i policji, straży granicznej, żandarmerii wojskowej czy służby więziennej.

W czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" znajdują się także informacje o nowym procederze. Rodzice zmieniają miejsce zameldowania dziecka, by zagwarantować mu przyjęcie do jak najlepszej szkoły. Meldują u znajomych, albo wręcz kupują taki meldunek od nieznajomych w sieci. Podstawówki i gimnazja mają prawny obowiązek przyjmowania jedynie dzieci zamieszkałych w ich obwodzie. To rejonizacja. Fikcyjny meldunek jest sposobem na jej ominięcie. 

"Gazeta Wyborcza"

Dekadę przed aresztowaniem dyrygenta Wojciecha Kroloppa poznańscy radni dowiedzieli się „o zmuszaniu chórzystów do praktyk seksualnych” - podaje "Gazeta Wyborcza". Debatowali o tym podczas miejskiej sesji, ale sprawę utajnili. Ujawnia to książka „Maestro”.

Zmarły przed miesiącem Krolopp był szefem poznańskiego chóru Polskie Słowiki. Sąd w 2004 r. skazał go za molestowanie trzech nastoletnich chórzystów. W Poznaniu przez lata wiedziano o molestowaniu dzieci. W książce „Maestro”, która w czwartek ma premierę, Marcin Kącki, reporter „Gazety”, ujawnia, że milczenie trwało 40 lat, a jego kulminacją była sesja poznańskiej rady miejskiej.

W czwartkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" są także informacje o stopach procentowych. Rada Polityki Pieniężnej zamierza utrzymać rekordowo niskie stopy procentowe co najmniej do połowy 2014 r. Oszczędności zaczynają płynąć na rynek nieruchomości, do funduszy inwestycyjnych, a ostatnio coraz szerszym strumieniem na giełdę.