Minister Finansów Teresa Czerwińska zdecydowanie dementuje doniesienia o tym, że złożyła dymisję. "Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone. Poza tym, wszystko co było do powiedzenia, jest powiedziane, pan premier zabrał głos, w związku z czym rozumiem temat jest zamknięty" - powiedziała dziennikarzom.

Nie możemy być jednak pewni na 100 procent, że Teresa Czerwińska zostanie na stanowisku. Minister unikała jasnej odpowiedzi na pytania o swoją przyszłość.

Poniedziałkowa wypowiedź minister Czerwińskiej jest pierwszą od czasu pojawienia się medialnych pogłosek o jej możliwej rezygnacji.

W środę portal wPolityce.pl powołując się na własne źródła podał, że Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim podała się do dymisji, jednak ten jej nie przyjął.

Według wPolityce.pl, miało to miejsce kilka dni po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. nowej piątki PiS, czyli m.in. rozszerzenia programu 500+ na pierwsze dziecko, tzw. trzynastej emerytury czy zwolnienia z PIT osób przed 26. rokiem życia, która wiąże się ze znacznie zwiększonymi wydatkami z budżetu.

Minister w rozmowie z RMF FM jasno zasugerowała, że nie jest zachwycona zapowiedziami zwiększania zadłużenia państwa. 

Dziś o planowanych wydatkach minister Czerwińska ma rozmawiać osobiście z premierem.