RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mina przeciwpancerna na turystycznym szlaku

Publikacja: Środa, 7 lipca (19:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na minę przeciwpancerną natknął się jeden z leśników na żółtym szlaku wiodącym z Wisłoka w kierunku Tokarni w paśmie Bukowicy w Beskidzie Niskim. Leśnicy apelują do turystów o ostrożność.

Miejsce, w którym znajduje się mina, zostało oznakowane, a o znalezisku poinformowano policję w Sanoku. Ta przekazała sprawę saperom, którzy powinni niedługo usunąć minę.

Na tym terenie regularnie są odnajdywane wojenne "pamiątki". Niedawno znad potoku Dobór saperzy usunęli 26 pocisków artyleryjskich, a spod Przełęczy Szklarskiej - granaty moździerzowe.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: