Dwie kobiety odpowiedzą przed sądem za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi w prywatnym żłobku w Oświęcimiu. Grozi im do 8 lat więzienia.

Akt oskarżenia został skierowany do sądu rejonowego w Oświęcimiu.

Sprawę w styczniu br. ujawnił lokalny portal informacyjny faktyoswiecim.pl. Podał, powołując się na rodziców, że dwie pracownice żłobka miały się znęcać nad dziećmi. Maluchy miały być szarpane i zamykane w komórce. Rodzice kilkorga dzieci zdobyły własne dowody, m.in. zapis wideo, i złożyły zawiadomienie na policji.

Jedna z matek relacjonowała, że dzieci "były szarpane, zamykane w komórce", lżone. Jedno z nich ma wyszczerbione dwa zęby. Na filmie, który rodzice przekazali śledczym, widać m.in. karmione dziecko. Kobieta odchyla jego twarz do tyłu i wciska jedzenie. Dziecko się dławiło.

Zostały dyscyplinarnie zwolnione

Kobiety usłyszały zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi w styczniu br. Jedna z nich wykonywała w placówce czynności kierownicze. Obie sprawowały zarazem opiekę nad dziećmi. Za przestępstwo, które zostało im zarzucone, grozi do 8 lat więzienia.

Prokuratura zastosowała wobec obu kobiet środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi dziećmi, jak i ich rodzicami. Nie mogły wykonywać pracy związanej z opieką nad małoletnimi. Kobiety m.in. nie mogły opuszczać Polski.

Właściciele prywatnego żłobka - po przedstawieniu zarzutów kobietom - wyrazili ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Obie pracownice zostały dyscyplinarnie zwolnione, a żłobek został zamknięty.