Dyrektorka i właścicielka przedszkola w Barwicach usłyszała trzy zarzuty, w tym naruszenia nietykalności trzyleletniego przedszkolaka poprzez związanie mu rąk taśmą klejącą – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. Mąż kobiety podejrzany jest o składanie fałszywych zeznań.

Dyrektorka i właścicielka niepublicznego przedszkola w Barwicach Katarzyna H. miała tylko raz związać trzylatkowi ręce taśmą klejącą. Z zeznań, które złożyła, wynika, że zrobiła to w tym celu, by uświadomić chłopcu, że się źle zachowuje wobec innych dzieci. On agresywnie się do nich odnosił, szczypał, gryzł. To miał być środek, który uzmysłowi mu, że tak nie należy się zachowywać - powiedział rzecznik prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

O zdarzeniu zawiadomiła policję matka dziecka, którą dyrektorka miała zwodzić w sprawie udostępnienia nagrania z monitoringu przedszkola.

Ustalenia są takie, że zapis z monitoringu został wyniesiony z przedszkola, wyrzucony - poinformował Gąsiorowski.

Do sprawy zatrzymano Katarzynę H. i jej męża. We wtorek zostali przesłuchani w prokuraturze rejonowej w Szczecinku i przedstawiono im zarzuty.


Katarzyna H. usłyszała trzy zarzuty. Pierwszy to naruszenie nietykalności przedszkolaka poprzez związanie mu rąk taśmą klejącą. Zarzut drugi to nakłonienie dwóch osób pracujących w przedszkolu do składania fałszywych zeznań, kiedy sprawą zainteresowała się policja. Trzeci zarzut to złożenie fałszywych zeznań, mimo prawa do odmowy ich składania - poinformował rzecznik prokuratury. Katarzyna H. przyznała się do pierwszego i trzeciego zarzutu.

Za pierwszy czyn grozi jej kara do roku pozbawienia wolności, za drugi - do 8 lat, a za trzeci - do 5 lat.

Mąż dyrektorki jest podejrzany o złożenie fałszywego zeznania.

Najprawdopodobniej prokurator nie będzie składał wniosku o areszt dla dyrektorki przedszkola i jej męża.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.