Sąd rejonowy w Olsztynie skazał na trzy lata więzienia 38-letniego mechanika Radosława T., który zamiast sprowadzać pojazdy, przywłaszczał zaliczki od klientów. Tylko w tej sprawie poszkodowanych jest siedem osób.

Sąd Rejonowy w Olsztynie potwierdził dzisiaj siedem przypadków, w których nieuczciwy mechanik z Ruszajn pod Olsztynem przywłaszczył od klientów zaliczkę za sprowadzenie auta zza granicy. Chodzi o lata 2011 - 2016. 

Proceder przeważnie wyglądał podobnie. Mężczyzna oferował sprowadzenie m.in. samochodu osobowego albo ciągnika siodłowego, pobierał zaliczkę, a potem telefonicznie informował o problemach z pojazdem. Osoby, które wpłaciły mu pieniądze, już ich nie odzyskiwały. Były to kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Radosław T. to stały bywalec sądów. W przeszłości był już skazany za podobne oszustwa. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie toczy się kolejny proces, w którym oszukanych na kwotę ponad 700 tysięcy złotych może być 15 osób. Decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie 38-latek musi wypłacić poszkodowanym zaległe pieniądze.

(j.)