RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mazury: Wyciek trującego gazu

Publikacja: Piątek, 11 lutego (11:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wycieku trującego gazu w Rudnie na Mazurach. To pracownicy tamtejszego zakładu unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

Pracowali przy segregacji śmieci, gdy z hałdy odpadów zaczął wydobywać się gaz. W sumie dziewięć osób ma podrażnione oczu i drogi oddechowe. Trzy trzeba było przewieźć do szpitala. Nie wiadomo, co to za substancja.

Strażacy i policja zabezpieczają teren. Ewakuowano 36 osób. Na miejsce jedzie specjalny pluton chemiczny straży pożarnej, który ma zidentyfikować i zneutralizować trujący gaz.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: