87 tysięcy maturzystów przystąpiło rano do pisania egzaminu z matematyki. Chęć zdawania egzaminu z tego właśnie przedmiotu zadeklarowało blisko 20 proc. Wszystkich abiturientów. W tym roku po raz ostatni matematyka jest w grupie przedmiotów do wyboru. Od przyszłego roku będzie wśród przedmiotów obowiązkowych.

Wczoraj język polski; dziś przed maturzystami pojedynek z językiem angielskim. Część pisemna tegorocznych matur potrwa do 21 maja. A już w przyszłym roku uczniów kończących szkoły ponadgimnazjalne czeka obowiązkowy egzamin z matematyki. czytaj więcej

Egzamin z matematyki można zdawać na dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym. 51 proc. Zdających wybrało poziom podstawowy, a 49 proc. – poziom rozszerzony.

Reporter RMF FM Tomasz Fenske rozmawiał z matematykiem dr Krzysztofem Leśniakiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i dowiedział się, że matematyka jest wszędzie nie tylko na maturze. Na przykład taki kalafior to nic innego jak matematyczna figura zwana fraktalem, a tak w ogóle to z matematykiem trzeba uważać nawet, kiedy oglądasz z nim zwykłą kreskówkę. Posłuchaj:

Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku ponad 440 tysięcy uczniów. Egzaminy pisemne rozpoczęły się 4 maja i potrwają do 21 maja. Egzaminy ustne przeprowadzane będą do 29 maja.