Na karę czterech lat bezwzględnego więzienia skazał sąd w Kępnie w Wielkopolsce 34-letnią kobietę za wykorzystywanie seksualne trójki swoich dzieci w wieku 4, 7 i 9 lat. Oskarżony o to samo 30-letni konkubent kobiety usłyszał wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności. Sąd zakaz też kontaktowania się matki z dziećmi do czasu ukończenia przez nie 18 lat.

Jak powiedział zastępca szefa prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak, kobieta nie sprawowała też należytej opieki nad dziećmi. Zarzucono jej również psychiczne znęcanie się nad nimi, zabieranie ich do miejscowego baru i przebywanie tam do późnych godzin nocnych - poinformował. Zaznaczył, że konkubent nie jest ojcem wykorzystywanych dzieci.

Przeprowadzone w trakcie śledztwa badania psychiatryczne wykazały, że kobieta i jej konkubent mieli w trakcie popełniania zarzucanych im czynów w pełni zachowaną poczytalność.

O zachowaniach podejrzanych poinformowała prokuraturę w Kępnie opiekunka prawna dzieci, która zajmowała się nimi przez pewien czas. Od ubiegłego roku dzieci przebywają w rodzinie zastępczej. Wyrok nie jest prawomocny.