"Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne" - podkreślił Mateusz Morawiecki. Wpis na Twitterze opublikował kilka godzin po tym, jak pełnomocnik syna byłej szefowej rządu, ks. Tymoteusza Szydło, wydał oświadczenie, w którym stwierdził m.in., że "całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem".

Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne. Rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością. Dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wierzę, że autorzy tych fake newsów i manipulacji poniosą konsekwencje - dodał.

Pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydło zapowiada sądowe pozwy

Kilka godzin wcześniej Polska Agencja Prasowa opublikowała oświadczenie mec. Macieja Zaborowskiego, pełnomocnika ks. Tymoteusza Szydło, w którym adwokat odniósł się do doniesień medialnych, z których wynika, że syn byłej premier od sierpnia przebywać ma na bezterminowym urlopie w związku z sytuacją osobistą.

Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło - napisał mec. Zaborowski.

W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem - stwierdza również prawnik w oświadczeniu.

Jak wyjaśnia: Powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane - zaznaczył.

Adwokat zapowiedział także skierowanie do sądu prywatnych aktów oskarżenia i pozwów o ochronę dóbr osobistych wobec wszystkich nadal rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat przyczyn urlopu ks. Szydło.

Nieznane powody urlopu ks. Tymoteusza Szydło

Jak pisaliśmy we wrześniu, ks. Tymoteusz Szydło od końca sierpnia miał pracować w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu, ale do dzisiaj tam się nie pojawił. Strona diecezji bielsko-żywieckiej podaje, że duchowny został wysłany na urlop. Nie wiadomo, jak długo urlop ten będzie trwał.

Wcześniej ks. Szydło - który święcenia kapłańskie przyjął w maju 2017 roku - przez 2 lata był wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach.