Przed Sądem Rejonowym w Limanowej rozpoczął się proces nauczycielki matematyki ze szkoły w Wilkowisku w Małopolsce. Prokuratura zarzuciła jej fizyczne i psychiczne znęcanie się nad uczniami oraz ukrywanie, niszczenie i fałszowanie dokumentacji szkolnej.

Marii D. zarzucono, że znęcała się psychicznie i fizycznie nad małoletnimi uczniami w roku szkolnym 2011/2012. Kobieta za karę kazała swoim wychowankom robić pompki lub przysiady, a także w trakcie lekcji nakłaniała uczniów do bicia po pośladkach swoich kolegów i koleżanek - taką karę kobieta wyznaczyła m.in. dziewczynce, która zapomniała przynieść na lekcję cyrkiel.

Po skargach dzieci i rodziców dyrekcja szkoły podstawowej w Wilkowisku w kwietniu 2012 r. zawiesiła nauczycielkę.

Oskarżonej grozi kara do pięciu lat więzienia. Kobieta nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

Proces nauczycielki miał rozpocząć się już w marcu, jednak oskarżona nie pojawiła się na wyznaczonym przez sąd posiedzeniu i przedstawiła zaświadczenie lekarskie o chorobie. Maria D. nie pojawiała się również na kolejnych wyznaczonych terminach rozprawy, dlatego sąd zlecił biegłym opinię mającą ustalić stan zdrowia kobiety. Lekarze stwierdzili, że Maria D. może brać udział w procesie.

(mal)