Andrzej Massel nowym wiceministrem infrastruktury. Wniosek o nominację dla niego podpisał wieczorem premier Donald Tusk. Massel zastąpił na stanowisku Juliusza Engelhardta, zdymisjonowanego za bałagan na kolei. Pracę rozpocznie 28 grudnia.

Ogłaszając we wtorek decyzję o odwołaniu ze stanowiska Juliusza Engelhardta, Donald Tusk zapowiedział "porządki na kolei". Jednym z zadań nowego wiceministra będzie bardzo szybka rekomendacja dalszych zmian personalnych w spółkach kolejowych. Dotyczyć to będzie osób, które bezpośrednio odpowiadają za bałagan, który dla ludzi był taką udręką - mówił szef rządu.

Massel z kolejami jest związany od 1989 roku. Przed nominacją był wicedyrektorem Instytutu Kolejnictwa ds. studiów i projektów badawczych.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów obowiązuje od 12 grudnia. Od tego czasu na kolei panuje całkowity bałagan: pasażerowie mają problemy z uzyskaniem informacji, rozkłady na dworcach i w internecie różnią się od siebie, a podróżni są odsyłani na nieistniejące perony. Dodatkowo sytuację utrudnił atak zimy, przez który pociągi mają nawet kilkugodzinne opóźnienia.