Cezary Grabarczyk wnioskuje o dymisję swojego zastępcy Juliusza Engelhardta. Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wniosek o odwołanie wiceministra infrastruktury odpowiedzialnego za kolej jest w tej chwili w drodze do premiera.

Wczoraj w związku z zamieszaniem na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy premier Donald Tusk spotkał się z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Już w piątek szef rządu zapowiadał, że dziś ogłosi decyzje personalne dotyczące osób odpowiedzialnych za sytuację na kolei. Reporterzy RMF FM informowali wtedy, że głową za kolejowy bałagan odpowie zapewne Juliusz Engelhardt odpowiedzialny za kolejnictwo w resorcie infrastruktury.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów obowiązuje od 12 grudnia. Od tego czasu na kolei panuje bałagan: pasażerowie mają problemy z uzyskaniem informacji, rozkłady na dworcach i w internecie różnią się od siebie, podróżni są odsyłani na nieistniejące perony. Dodatkowo sytuację utrudnił atak zimy, powodujący nawet kilkugodzinne opóźnienia pociągów.