​Wrocławscy policjanci poszukują osób, które podczas marszu 11 listopada naruszyły prawo. Funkcjonariusze publikują wizerunki 10 osób i proszą o pomoc w ich identyfikacji.

11 listopada we Wrocławiu w rejonie ulicy Dubois miał odbyć się marsz z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wydarzenia część uczestników zaczęła wznosić jednak antysemickie hasła i odpalać race, które następnie rzucano w kierunku policjantów. Marsz został więc rozwiązany.

Uczestnicy dalej jednak zachowywali się agresywnie, rzucając m.in. kamieniami i butelkami w policjantów i osoby postronne. Tego dnia funkcjonariusze zatrzymali 14 osób podejrzanych o niestosowanie się do przepisów.

Zarzuty usłyszało 12 mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat. Chodzi m.in. o groźby bezprawne i znieważenie funkcjonariuszy. Jeden z zatrzymanych odpowie także za czynną napaść na policjanta. Dodatkowo funkcjonariusze po marszu zatrzymali dwie 17-latki, które odpowiedzą za znieważenie policjantów.

W następnych dniach policjanci zatrzymali także rodziców 4-latka, którzy brali udział w zgromadzeniu. Mężczyzna trzymał dodatkowo na rękach syna, nie zważając na zagrożenie jakie powoduje swoim zachowaniem. Oboje usłyszeli zarzuty za czynny udział w zbiegowisku, a dodatkowo ojciec dziecka, odpowie za narażanie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu malucha. 

Funkcjonariusze we Wrocławiu zajmują się także identyfikacją innych osób, które dopuściły się naruszenia prawa podczas marszu. Zapisy z kamer monitoringu i ogólnodostępnych zdjęć pozwoliły na wyłonienie wizerunków 10 osób.

Policjanci zwracają się z prośbą o pomoc w ich identyfikacji. Kontakt pod nr tel. 71-340-43-06 oraz 71-340-43-95.