„Te pieniądze, które w tym roku trafią do ludzi, będą kołem zamachowym gospodarki, bo zostaną wydane na dobra podstawowe – np. wyżywienie, ubranie” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef MSWiA Mariusz Błaszczak z PiS, pytany przez słuchaczy o program 500+. „Będziemy działać w sposób racjonalny i z całą pewnością te 500 złotych sprawi, że gospodarka będzie się lepiej rozwijać” – uważa Błaszczak.


Biuro Spraw Wewnętrznych pod nadzorem MSWiA? Chodzi o realne narzędzie nadzoru ministra nad policją - zapowiada minister. Zaznacza, że to "nie będzie oznaczało dogłębnej rewolucji kadrowej". Błaszczak dodaje, że chodzi o to, by pracownicy BSW to byli pracownicy ministerstwa, a nie policji. To mogą być policjanci i myślę, że to będą policjanci - zapowiada.

Minister, pytany przez słuchaczy o uchodźców, odpowiada: Pierwsi uchodźcy pojawią się wtedy, kiedy będziemy mieli pewność, że nie stwarzają zagrożenia. Dodaje, że to od Polski zależy kogo przyjmie. Termin jest 2 letni - 2016 i 2017 rok, a my kierujemy się względami bezpieczeństwa - zapewnia gość RMF FM.

Mariusz Błaszczak odpowiada również na pytania o wizytę Davida Camerona i dymisję insp. Zbigniewa Maja.


TUTAJ ZNAJDZIESZ WYPOWIEDŹ MINISTRA MARIUSZA BŁASZCZAKA W KONTRWYWIADZIE RMF FM