Marek Piekarczyk przyznaje, że język polski i jego ortografia, gramatyka oraz stylistyka - nie należą do prostych. Najwięcej problemów sprawia mu pisownia łączna czy rozdzielna. Zapewnia jednak, że nie chce i nie lubi robić byków, dlatego wszelkie wątpliwości rozwiewa, sprawdzając problematyczne wyrazy w słowniku.
W dobie komputerów - jak przyznaje - umiejętność ręcznego i przy okazji poprawnego pisania powoli zanika, dlatego lider kultowego zespołu TSA apeluje do wszystkich: Nauczmy się dobrze pisać po polsku! Zaprasza także do naszej żółtej drużyny RMF FM. A jak do niej dołączyć?