Majówka zaczęła się dla kierowców potężnymi korkami na wielu trasach. W RMF FM i na RMF 24 sprawdzaliśmy, gdzie było najtłoczniej!

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

20:00 Kończymy naszą relację minuta po minucie. Aktualne informacje o sytuacji na drogach usłyszycie w Faktach RMF FM!

19:00 Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów w Małuszowie na Dolnym Śląsku. Krajowa droga numer 35 między Świdnicą a Wrocławiem jest zablokowana. Tak będzie co najmniej przez dwie godziny.

18:31 Reporter RMF FM, Maciej Pałahicki: Poprawia się sytuacja na zakopiance. Czas przejazdu z Krakowa do stolicy Tatr to około 90 minut.

17:58 Wypadek na krajowej "jedenastce" w miejscowości Jarocin w woj. wielkopolskim. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby zostały ranne.

17:05 Wypadek na drodze nr 77 na odcinku Nisko-Leżajsk. Jedna osoba została ranna. Na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy.

16:00 Maciej Pałahicki, RMF FM: Koszmar na zakopiance. Pokonanie 100 kilometrów z Krakowa do Zakopanego zajmuje już ponad 4 godziny. Najbardziej zatłoczony jest odcinek od Lubnia do Rabki Zdroju. Samochody pokonują go w przeszło dwie godziny ze średnią prędkością piechura. Potem trasa korkuje się przed uszkodzonym mostem w Białym Dunajcu. Przejechanie 24 kilometrów z Nowego targu do Zakopanego zajmuje kierowcom przeszło godzinę.

15:36 Paweł Balinowski, RMF FM: Koniec problemów na autostradzie A1! Udało się w końcu rozładować ogromne korki, które tworzyły się przy bramkach obok Torunia i Gdańska.

14:57 Anna Kropaczek, RMF FM: Korki na drogach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych w Beskidach. Kierowcy stoją przede wszystkim na DK1 - od strony Katowic przed Tychami jest tam spory korek.

W Beskidy lepiej pojechać DK 81, czyli tzw. wiślanką, choć i tam trzeba się liczyć z korkami. Zator zaczyna się mniej więcej 3 kilometry przed światłami w Skoczowie. Dalej w żółwim tempie kierowcy dojeżdżają do Ustronia i Wisły.

14:31 Anna Kropaczek, RMF FM: Zakorkowane DK 86 i DK1 przed Tychami od strony Katowic. To efekt robót drogowych na "jedynce" i dużego ruchu w kierunku Beskidów. W góry lepiej pojechać DK 81, czyli tzw. wiślanką.

14:26 Maciej Grzyb, RMF FM: Czas dojazdu z Krakowa do Zakopanego wynosi obecnie 205 minut.

13:59 Maciej Pałahicki, RMF FM: Trzy i pół godziny spędzą na zakopiance kierowcy, którzy wciąż próbują pokonać stukilometrowy dystans z Krakowa pod Tatry. Niewiele lepiej jest w samym Zakopanem.

13:57 Paweł Balinowski, RMF FM: Dramatyczna sytuacja na bramkach A1 w Nowej Wsi obok Torunia. Korek przy wjeździe na autostradę w stronę Gdańska ma aż 8 kilometrów. Lepiej jest w Rusocinie, czyli przy zjeździe z autostrady obok Gdańska. Oczywiście trzeba ustawić się w sporej kolejce, ale nie powinniśmy czekać dłużej niż pół godziny. Działa tam wszystkie 8 bramek wyjazdowych, przy których można płacić za przejazd. Przy wjeździe pod Toruniem są niestety tylko trzy bramki, więc korki są ogromne - nie pomaga nawet to, że pracownicy punktu wjazdowego rozdają bilety ręcznie, by kierowcy nie musieli korzystać z powolnych automatów przed szlabanami.

13:43 GDDKiA: Utrudnienie na dk 63 na odcinku Giżycko - Orzysz pomiędzy m. Grądy a m. Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie). Samochód osobowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. 3 osoby zostały ranne. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 1,5 godz.

13:07 Paweł Balinowski, RMF FM: W Pomorskiem poprawia się sytuacja na A1. Na zjeździe z autostrady w Rusocinie pod Gdańskiem trzeba czekać już nie 90, a 40 minut. Pół godziny postoicie też w kujawsko-pomorskiej Nowej Wsi - to wjazd na A1 pod Toruniem.

13:04 Aneta Łuczkowska, RMF FM: Zakorkowana jest A6 od Klęskowa do węzła w Kijewie. Samochody, jeśli jadą, to maksymalnie 10 km/h. Duży ruch także dalej, na S3 w okolicach węzła Tczewska. Zwolnić trzeba również przed Klińskami, gdzie trwa remont S3.

Ponad godzinę czeka się na promy w Świnoujściu.

13:01 Anna Kropaczek, RMF FM: Drogowy koszmar na trasach wyjazdowych ze Śląska. Najgorzej jest na "44" w Tychach w kierunku Oświęcimia. Tam samochody jadą teraz z prędkością zaledwie kilku kilometrów na godzinę.

Na autostradzie A4 w 4-kilometrowym korku trzeba stać przed bramkami w Brzęczkowicach w kierunku Krakowa. 3-kilometrowy korek aut stoi zaś przed bramkami w Gliwicach w kierunku Wrocławia.

12:47 Zablokowana jest obwodnica Lubartowa na Lubelszczyźnie - to odcinek krajowej "19". W zderzeniu dwóch aut osobowych ucierpiały dwie osoby. Objazd wyznaczono ulicami Lubartowa.

12:20 Paweł Balinowski, RMF FM: Nawet półtorej godziny trzeba czekać przy ostatnim zjeździe z A1 w Rusocinie pod Gdańskiem. 2-kilometrowy korek jest zaś przy wjeździe na A1 koło Torunia. Kolejki ustawiają się również na węzłach po drodze z Torunia do trójmiasta w Swarożynie i Stanisławiu trzeba czekać mniej więcej 20 minut.

12:13 Maciej Grzyb, RMF FM: Jeżeli możecie, omijajcie obwodnicę Krakowa i zakopiankę. Na podróż tą trasą do stolicy Tatr stracicie nawet dwie i pół godziny.

Zablokowany jest już zjazd z autostradowej obwodnicy Krakowa w kierunku Zakopanego. Korek rozpoczyna się już za stopniem wodnym na Wiślnej i ma prawie 10 km długości. Ci, którzy się z niego wyrwali, dojadą dwupasmówką jedynie do Pcimia, bo tam zaczyna się kolejny zator, prowadzący przez Lubień, Skomielną Białą aż do Rabki. A to nie koniec problemów, bo przymusowy postój czeka kierowców także w Białym Dunajcu, gdzie przez most samochody jeżdżą wahadłowo.

Niestety korkują się również alternatywne trasy do Zakopanego, prowadzące przez Mszanę Dolną i Zawoję.

11:54 Maciej Pałahicki, RMF FM: Korek na zakopiance nieco się zmniejszył. Sięga od Lubnia do Skomielnej Białej, potem stoi się w Klikuszowej i od Bańskiej Niżnej do Białego Dunajca. Z kolei kierowcy, którzy dojechali już pod Tatry, mają problemy z dojazdem do Morskiego Oka - korek sięga kilka kilometrów za Łysą Polanę, a miejsc na parkingach już tam nie ma.

11:50 Najświeższa porcja informacji z dróg już za 10 minut w Faktach RMF FM. Posłuchajcie!

11:47 GDDKiA: Utrudnienie na dk 5 na odcinku Rawicz - Trzebnica w pobliżu m. Pawłów Trzebnicki (woj. dolnośląskie). Samochód osobowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 1,5 godz.

11:41 Majowy weekend zaskoczył pracowników dworca autobusowego w Krakowie. W ogromnej kolejce po bilety stoi kilkaset osób, a otwarte są tylko trzy kasy.

11:33 Aneta Łuczkowska, RMF FM: Korkuje się wjazd na autostradę A6 w Szczecinie, rośnie też kolejka aut przed przeprawą promową w Świnoujściu. Kierowcom przypominamy, że dziś mogą korzystać także z przeprawy Warszów, która na co dzień zarezerwowana jest tylko dla mieszkańców. Tam kolejka jest krótsza.

11:03 Paweł Balinowski, RMF FM: Kolejka samochodów na A1. Zarówno przy wjeździe na autostradę obok Gdańska, jak i przy bramkach w okolicach Torunia trzeba czekać co najmniej 20 minut.

10:47 GDDKiA: Utrudnienie na A4 na odcinku Wrocław - Legnica w pobliżu w. Kąty Wrocławskie (woj. dolnośląskie). Doszło tam do zderzenia 2 samochodów osobowych. 3 osoby zostały ranne. Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Legnicy. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 1 godz.

10:27 Anna Kropaczek, RMF FM: Korki na autostradzie A4 w Gliwicach przed bramkami w kierunku Katowic. Zderzyły się tam cztery samochody.

09:39 Maciej Pałahicki, RMF FM: Korki na zakopiance zwiększają się niemal z każdą minutą. Pokonanie trasy z Krakowa do Zakopanego zajmuje już ponad trzy godziny. Największy zator utworzył się przed zjazdem z odcinka dwupasmowego w Lubniu i sięga aż do Pcimia. Kolejny napotkacie w Skomielnej Białej, gdzie policjanci wyłączyli już sygnalizację świetlną i sami kierują ruchem, a także w Klikuszowej przed światłami i Białym Dunajcu przed uszkodzonym mostem.

Proponujemy omijać zakopiankę, skręcając w Myślenicach w stronę Dobczyc, a później przez Mszanę Dolną, Rabkę, Rabę Wyżną i Czarny Dunajec.

09:01 Maciej Grzyb, RMF FM: Tłoczno jest na autostradzie A4 i zakopiance. Pierwszy zator to bramki A4 w Balicach - korek w stronę Krakowa ma tam ponad 700 metrów. Ponad 3-kilometrowy sznur samochodów ustawił się natomiast przed węzłem zakopiańskim, czyli zjazdem z autostrady w stronę stolicy Tatr. Na zakopiance korki zaczynają się zaś już w Lubniu.

09:00 W pierwszym dniu majówki na wielu trasach w kraju jest bardzo tłoczno. Na RMF 24 będziemy sprawdzać sytuację na drogach i ostrzegać Was przed korkami. Bądźcie z nami!