Na Stadionie Narodowym odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca szczyt NATO w Warszawie. "Polska jest dziś być może najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa" - powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Minister podkreślił, że organizacja szczytu w Polsce nie jest zagrożona, a Polska wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań. W ten sposób minister zdementował wszelkie pogłoski na temat tego, że szczyt NATO w Polsce mógłby zostać odwołany.

Za 107 dni spotkają się wszyscy najważniejsi przywódcy świata zachodniego, przywódcy NATO, by podjąć decyzje dotyczące wspólnego bezpieczeństwa. Polska nie przypadkiem została wybrana do roli gospodarza tego najważniejszego wydarzenia świata w tym roku. Została wyznana dlatego, że jest dziś być może najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa innym (...). W tym niespokojnym świecie jest krajem bezpiecznym  i gwarantującym bezpieczeństwo innym - mówił Antoni Macierewicz.

Szef MON poinformował też, że zostały podjęte "nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące bezpieczeństwo naszemu państwo, ale też wszystkim którzy będą obradowi" w Warszawie.

Chcę, żeby wszyscy mieli jasność, że wszystkie służby i struktury związane z bezpieczeństwem od dłuższego czasu przygotowują się, żeby nie zdarzyło się nic nieoczekiwanego - podkreślił Macierewicz.

Informacje o możliwości odwołania szczytu w Warszawie, Macierewicz nazwał "pogłoskami i plotkami". Przekazał, że we wtorek strona polska spotkała się z delegacją Sekretarza Generalnego NATO, i została potwierdzona "pewność co do skuteczności naszytych działań".

Polska jako kraj, który gościć będzie NATO, w pełni wywiązuje się ze swoich zobowiązań - dodał Macierewicz.