"Wydaje mi się, że są to proste wnioski. Jest w nich bardzo dokładna instrukcja obsługi. (…) Przy dokładnym przeczytaniu wypełnienie ich nie będzie sprawiać problemu" - mówi o wnioskach o przyznanie 500 złotych na dziecko Janina Kowalska z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa. Ekspertka odpowiadała w czasie dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy RMF FM. Jaki jest czas na złożenie wniosku, jak i gdzie go złożyć? Zobaczcie!

Od ubiegłego poniedziałku wydajemy wnioski o przyznanie świadczenia 500+ we wszystkich naszych lokalizacjach. Od 1 kwietnia wnioski wydawane będą również poza urzędem - w szkołach, przedszkolach, żłobkach, jak również w filiach MOPS - zapowiada Janina Kowalska w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Tomaszem Staniszewskim.

Jak wypełnić wniosek? Zdaniem naszej ekspertki, jeśli uważnie przeczytamy dołączoną do niego instrukcję, nie powinniśmy mieć z wypełnieniem go żadnych problemów. Możemy również zajrzeć na strony Wydziału Spraw Społecznych UMK - znajdziemy tam przykładowo wypełnione wnioski o świadczenie na drugie dziecko i kolejne oraz na pierwsze dziecko.

Z jakimi pytaniami najczęściej dzwonili do naszej ekspertki słuchacze z Polski i z zagranicy?

Jak z punktu widzenia urzędników wyglądają przygotowania do wdrożenia programu, który startuje już 1 kwietnia?

Zobaczcie rozmowę!

Rodzina 500+. Jak poprawnie wypełnić wniosek?

(edbie)