Szybka akcja straży pożarnej i ratowników medycznych pozwoliła uratować mężczyznę przygniecionego przez łyżkę ładowarki kołowej. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów w Lubartowie na Lubelszczyźnie.

Zgłoszenie o zdarzeniu straż pożarna otrzymała po godzinie 9. Pracownik zakładu przy ul. Wierzbowej w Lubartowie został przygnieciony przez ramię ładowarki kołowej.

Znaleźli sposób na uwolnienie mężczyzny"Mężczyzna był przyciśnięty przez opuszczone ramię ładowarki do jej elementów konstrukcyjnych. Pracownicy zakładu podjęli nieskuteczną próbę uwolnienia mężczyzny przy użyciu innych maszyn budowlanych" - informuje PSP w Lubartowie.

Strażacy po konsultacji z innymi operatorami ładowarek przecięli przewody hydrauliczne odblokowując ramię. Pozwoliło to na uniesienie łyżki i uwolnienie mężczyzny.

Kilkunastominutowa reanimacjaNieprzytomny poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym. Wspólnie ze strażakami przez kilkanaście minut prowadzili oni resuscytację krążeniowo-oddechową. Udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny, trafił on do szpitala.

W działaniach brali udział strażacy PSP w Lubartowie oraz OSP w Brzezinach.Opracowanie: