Karambol na krajowej "14" w Łódzkiem. W okolicach Michałowa i Ostrówka koło Zduńskiej Woli zderzyły się ciężarówka, autobus i samochód osobowy. Zginęły dwie osoby. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą karambolu był kierowca osobówki, który miał w organizmie około promila alkoholu.

Zobacz również:

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, do wypadku doszło wczesnym popołudniem. Na drodze krajowej nr 14 zderzyły się osobowy volkswagen golf, tir i autobus. Z pierwszych ustaleń policji wynika, że kierowca golfa chciał wyprzedzić autobus PKS, ale z przeciwnego kierunku nadjechała ciężarówka. Auto osobowe zderzyło się z tirem i obróciło w taki sposób, że uderzyło też w bok autobusu.

Na miejscu zginęli kobieta i mężczyzna z osobówki. Ranne są dwie inne osoby z golfa - w tym pijany kierowca - i troje pasażerów autobusu, którym podróżowało w sumie osiem osób. Wszyscy trafili do szpitali w Zduńskiej Woli i Łasku.

Droga jest w miejscu wypadku całkowicie zablokowana, więc kierowcy już w Łasku powinni kierować się na Szadek, żeby dostać się do Zduńskiej Woli.

Do innego groźnego wypadku doszło w Boryszewie pod Płockiem na drodze krajowej nr 60. W zderzeniu trzech aut osobowych ranne zostały cztery osoby, w tym 11-letnia dziewczynka.

Dramatyczne statystyki długiego weekendu

Rano Komenda Główna Policji podała, że od środy, kiedy dla wielu z nas rozpoczął się długi weekend, na polskich drogach doszło do 299 wypadków. Zginęło w nich 37 osób, a 382 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też w tym czasie 1275 pijanych kierowców.