Tragiczny wypadek samochodowy w miejscowości Szczyty koło Pajęczna. Tir wypadł z drogi, wprost na idącą chodnikiem kobietę, a następnie wjechał w dom. Potrącona 65-letnia kobieta nie żyje. Budynek jest zniszczony, ale na szczęście mieszkańców nie było w domu.

Wstrząsające zdjęcie zrobione tuż po wypadku otrzymaliśmy na Gorącą Linię. Tir dosłownie wbił się w budynek, kompletnie niszcząc jedną ze ścian budynku.

Policji udało się ustalić okoliczności wypadku. Wynika z nich, że kierowca tira stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi. Wjechał na chodnik, którym szła kobieta. Piesza zginęła na miejscu. Następnie cysterna wbiła się w dom.

53-letni kierowca ciężarówki ma obrażenia głowy. Trafił do szpitala na obserwację. Pilnuje go policja. Funkcjonariusze muszą sprawdzić, czy mężczyzna był trzeźwy.

Ściana z cegieł, w którą wbił się samochód jest niemal całkowicie zburzona. Stan techniczny budynku oceni inspektor nadzoru budowlanego. Niewykluczone, że cały dom będzie nadawał się tylko do rozbiórki.

Pracujący na miejscu wypadku strażacy twierdzili, że cysterna służąca do przewożenia sproszkowanego cementu była pusta, więc jej ewentualne rozszczelnienie nie stanowiło zagrożenia.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają policja i prokurator.

Boże Narodzenie u krewnych

Rodzina z domu, w który wbiła się ciężarówka, spędzi święta u krewnych. Ostatni dzień przed Wigilią mieszkańcy domu spędzili na gorączkowym porządkowaniu gruzów. Starali się też zabezpieczyć budynek, żeby do środka nie padał deszcz.

Zdjęcie z miejsca wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.