Wystarczyło 22 stopnie ciepła, trochę słońca i już pojawili się pierwsi chętni, by popływać w łódzkim Aquaparku „Fala” pod chmurką. Od dziś amatorzy kąpieli mogą skorzystać z basenów: sportowego i rekreacyjnego, a na dzieci czeka brodzik.

Dzieci pluskające się w wodzie zapewniają, że woda jest ciepła i przyjemna. Przyznają jednak, że jak się wyjdzie z basenu, to robi się chłodno. Wtedy wracają do części zadaszonej aquaparku. W basenie rekreacyjnym i sportowym mamy temperaturę 27 stopni Celsjusza, a w brodziku dla dzieci – 32, więc nikt u nas nie zmarznie – zapewnia menadżer „Fali” Monika Hofman. Żeby nasi najmłodsi pływacy się nie nudzili, mamy dla nich wodne zabawki w brodziku, dwie małe zjeżdżalnie i plac zabaw - dodaje.

Dla tych większych dzieci wkrótce w aquaparku będzie otwarta zjeżdżalnia "z dużymi prędkościami". Nazwa „Kamikaze” mówi sama za siebie. Ma być największa w Polsce: ponad 50 metrów długości i kąt nachylenia 38 stopni. Otwarcie zaplanowane jest na początek lipca.

Już teraz na odkrytych basenach nie brakuje dorosłych. Mężczyzna, który po kąpieli opala się na leżaku, przekonuje, że wcale nie jest tak zimno. Jesteśmy spragnieni słońca, bo w tym roku tak niewiele było tych słonecznych dni - mówi.