Największa organizacja kynologiczna w Stanach Zjednoczonych - American Kennel Club - ogłosiła, że najpopularniejszą rasą psów po raz 20. z rzędu został w Stanach Zjednoczonych labrador. W tegorocznym rankingu na drugim miejscu znalazł się owczarek niemiecki, a na trzecim yorkshire terier.

Czwarte miejsce przypadło beagle'owi, piąte zaś zajął golden retriever. W poprzednim rankingu ta kolejność była odwrotna.

Na prowadzonej przez American Kennel Club liście zarejestrowanych ras znalazły się trzy nowe psy: Xoloitzcuintli, zwany też xolo, to stara meksykańska rasa psów spokojnych, o szlachetnym wyglądzie, ze spiczastymi uszami. Występują w trzech wielkościach, niektóre odmiany tej rasy nie mają sierści.

Norweski lundehund jest "przystojny, atletyczny i rozbawiony"; psy tej rasy z upodobaniem polowały na maskonury na nadmorskich urwiskach, dopóki ptaków tych nie wpisano na listę zagrożonych gatunków. Entlebucher jest szwajcarskim psem pasterskim. Jego cechy charakterystyczne to zwisające uszy, energia, lojalność i wytrwałość.