Uwaga na wędliny, których data przydatności do spożycia kończy się przed świętami. Sanepid odkrył, że tego typu produkty są masowo wystawiane do sprzedaży w lubelskich hipermarketach. Niestety kontrolerzy nie mogą nic w tej sprawie zrobić.

Kontrolerzy nie mogą nic zrobić, ponieważ termin ważności w chwili inspekcji jeszcze obowiązuje, ale klient, który kupi taki produkt ma problem. Kiedy sięgnie po wędlinę w święta, ta nie będzie już nadawała się do jedzenia. Pierwszy towar z brzegu jest najczęściej tak ułożony, żeby zszedł. A schodzi tylko i wyłącznie po to, żeby się go pozbyć ze sklepu, aby straty nie było - mówi anonimowo pracownik jednego z hipermarketów.

Jest to zgodne z prawem, bo my nie możemy interweniować w czasie, kiedy przy kontroli ten termin jest jeszcze ważny - mówi reporterowi RMF FM doktor Paweł Policzkiewicz z lubelskiego sanepidu. Po takim terminie należy liczyć się nie tylko ze zmianami organoleptycznymi, czyli smakowymi, ale również mającymi wpływ na nasze zdrowie - zaznacza. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztofa Kota: