Piotr S., pseudonim "Kujwa", zatrzymany przez policję. Mężczyzna był poszukiwany za zabójstwo w noc sylwestrową w Sochaczewie. List gończy za 31-latkiem prokuratura wydała na początku stycznia. Podawano wówczas, że znakami charakterystycznymi mogą być tatuaże - m.in. wizerunki kostuchy i diabła czy trzy szóstki w okolicach pępka, a także wada wymowy - zamiast litery "R" Piotr S. wymawia "J" lub "Ł".

Do zabójstwa doszło w Nowy Rok, w Sochaczewie przy ul. Chopina. W policyjnym komunikacie napisano, że S. "działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Tomasza B., używając noża, zadał pokrzywdzonemu ranę kłutą w okolicę serca, w wyniku czego doprowadził do śmierci mężczyzny".

Sochaczewscy policjanci otrzymali informację, że trzydziestolatek, który jest podejrzany o zadanie w sylwestrową noc śmiertelnego ciosu nożem innemu mieszkańcowi Sochaczewa ma dobrowolnie stawić się w prokuraturze.

Piotr S. został zatrzymany wczoraj na ulicy przed budynkiem sądu. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, lecz nie wyklucza swojego udziału w zdarzeniu. Wczoraj odbyła się również wizja lokalna z jego udziałem, podczas której przedstawił swój przebieg zdarzeń.

Jeszcze dzisiaj mężczyzna trafi do aresztu.

(mpw)