Krystian W., znany jako "Krystek" lub "łowca nastolatek", wyszedł w niedzielę na wolność - dowiedział się reporter RMF FM. Mężczyzna skończył odsiadywać wyrok za zgwałcenie 17-latki, wciąż jednak jest oskarżony między innymi o liczne przestępstwa seksualne, których ofiarami padły według prokuratury 33 kobiety. Większość była nastolatkami, pięć z nich nie miało ukończonych 15 lat.

Dziś dokładnie minął czas kary pozbawienia wolności dla Krystiana W., którą w kwietniu 2018 roku orzekł Sąd Rejonowy w Wejherowie, a precyzyjnie mówiąc jego wydział zamiejscowy w Pucku.

Informację o dzisiejszym wyjściu Krystiana W. na wolność potwierdził reporterowi RMF FM Kubie Kałudze adwokat Piotr Pawlak, który broni "Krystka" w głównym procesie, który toczy się wciąż przed sądem w Wejherowie.

Gdy w 2018 roku Krystian W. został skazany na 3 lata więzienia, był już tymczasowo aresztowany w śledztwie dotyczącym właśnie licznych przestępstw seksualnych. Proces w tej sprawie ruszył w styczniu 2019 roku, gdy "Krystek" odsiadywał już wyrok, który dziś skończył. Nie było więc konieczności aresztowania.

W związku z dobiegającą końca karą, prokuratura chciała ponownego zastosowania takiego środka zapobiegawczego, ale nie zgodziły się na to sądy: kolejno rejonowy w Wejherowie i okręgowy w Gdańsku, uznając, że tymczasowe aresztowanie w tej głównej sprawie przekraczało już 2 lata, a jest ona na zaawansowanym etapie i nie ma obawy matactwa ze strony Krystiana W.

Wobec mężczyzny zastosowane zostały dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi nastolatkami i zbliżania się do nich. 

Opracowanie: