Krakowskie Pogotowie Ratunkowe kupi detektory tlenku węgla do wszystkich karetek. Czujniki trafią do ambulansów w ciągu najbliższych tygodni. Ostatnio podczas interwencji czadem zatruło się trzech krakowskich ratowników medycznych.

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym detektory są obecnie w siedmiu z mniej więcej 30 ambulansów. W najbliższym czasie kupione zostaną jeszcze 23 czujniki.

W województwie małopolskim w tego typu urządzenia wyposażone są karetki w Tarnowie, do zakupu przymierza się też pogotowie w Bochni.

Podtruli się podczas interwencji

W nocy z soboty na niedzielę podczas interwencji w Maciejowicach tlenkiem węgla zatruło się trzech krakowskich ratowników medycznych. Karetka została wezwania do starszego mężczyzny, który zasłabł w łazience. Pogotowie wezwał mieszkający obok zięć. Zanim przybyli ratownicy, przeniósł on poszkodowanego do przedpokoju i reanimował.

Kiedy przyjechali ratownicy, przejęli reanimację, wezwali straż pożarną i przewietrzyli dom. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Ratownicy trafili do szpitala.

(j.)