W Krakowie rozpoczyna się już trzeci uciążliwy remont podczas tych wakacji. Przez miesiąc remontowane będzie skrzyżowanie alei Pokoju z ulicą Lema.Aleją Pokoju nie kursują już tramwaje do Nowej Huty i z powrotem. Zmiany dotyczą linii nr 1, 14, 22 i 62.

Linia numer 1 pojedzie ze Wzgórz Krzesławickich do ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II i aleją Powstania Warszawskiego do ronda Grzegórzeckiego i dalej po swojej trasie do Salwatora. Linia numer 14 zostanie zawieszona. Linia numer 22 będzie kursować po skróconej trasie z Borku Fałęckiego przez aleję Pokoju do pętli Dąbie. Linia nocna numer 62 zostanie zawieszona. W zamian aleją Pokoju jeżdżą co 20 minut zastępcze autobusy.

Korki przy wyjeździe w stronę Warszawy

Co najmniej dwa miesiące potrwa jeszcze remont na alei 29 Listopada, przy wyjeździe z Krakowa w stronę Warszawy. Przebudowywany jest tam kolektor kanalizacyjny.

Do końca sierpnia będą też utrudnienia na ul. Kapelanka. Jezdnia w stronę Ruczaju jest tam zwężona do jednego pasa z powodu budowy biurowca.

(mpw)